Koniec Pracy Zdalnej?

Amazon CEO Andy Jassy przekazał swoim pracownikom wyraźną wiadomość, którzy niechętnie chcą wracać do biura: “This will not work out” Takie słowa padły podczas spotkania wczesnego w tym miesiącu, jak informuje Insider.

Mimo że Amazon zobowiązał swoich pracowników do powrotu do biura trzy dni w tygodniu począwszy od maja, wielu pracowników Amazona nie była zadowolona z tej decyzji. Tysiące pracowników podpisało petycję przeciwko temu obowiązkowi i nawet zorganizowało protest w odpowiedzi.

Jednak wygląda na to, że ten sprzeciw ma niewielki wpływ na stanowisko Amazona. Na nagraniu ze spotkania uzyskanym przez Insider, Jassy doradzał pracownikom, że “czas na niezgodę minął, teraz czas na zaangażowanie”, dodając, że “jeśli nie możesz się nie zgodzić i zaangażować… to prawdopodobnie to się dla ciebie nie uda w Amazonie, ponieważ wracamy do biura co najmniej trzy razy w tygodniu.”

Jassy podobno określił swoją decyzję o powrocie pracowników do biura jako “wybór oparty na ocenie” i stwierdził, że pracownicy mogą odejść, jeśli nie są skłonni przestrzegać. “To nie jest słuszne, aby wszyscy nasi współpracownicy byli w biurze trzy dni w tygodniu, a niektórzy odmawiali tego”, stwierdził Jassy. The Verge skontaktował się z Amazonem z prośbą o komentarz, ale nie otrzymał natychmiastowej odpowiedzi.

Oprócz trwających zwolnień, Amazon zaostrza kary dla pracowników, którzy odmawiają powrotu do biura. W lipcu wyciekłe wiadomości widziane przez Insider sugerowały, że Amazon wymusi “dobrowolne złożenie rezygnacji” dla pracowników, którzy nie przeniosą się do centrów pracy stacjonarnych, gdzie pracują ich zespoły, podczas gdy inni sami zaczęli rezygnować. Firma rzekomo również zaczęła wysyłać ostrzeżenia do pracowników dotyczące ich obecności w biurze, według informacji uzyskanych przez Insider.

Amazon nie jest jedyną korporacją, która z pracy zdalnej przechodzi na model hybrydowym a niektóre firmy wracają do tradycyjnej pracy biurowej 5 dni w tygodniu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Eksperci o przyszłości miast: Miasta nie znikną, ale muszą się zmienić.

Next Post

Czy fotowoltaika i farmy fotowoltaiczne są bezpieczne dla zdrowia?

Related Posts