Ignatius – steampunkowy mroczny klimat, nastrojowa muzyka – czego możemy chcieć więcej od gry?

Brak alternatywnego tekstu dla tego zdjęcia
Brak alternatywnego tekstu dla tego zdjęcia

Gra Ignatius jest prostą platformówką z elementami gry logicznej, której celem jest znalezienie wyjścia ze świata starego filmu, w który zostaliśmy wciągnięci. Gracz steruje postacią za pomocą strzałek oraz spacji jako klawisza “akcji”. Na początku przechodzimy bardzo prosty, krótki samouczek i zaczynamy zabawę. Przedzierając się przez tajemniczy świat musimy uważać na przelatujące, skrzeczące kruki czy skaczące stwory przypominające magmę oraz unikać przepaści. Co jakiś czas musimy rozwiązać też prostą zagadkę logiczną.

Brak alternatywnego tekstu dla tego zdjęcia

Na każdej z plansz musimy zebrać trzy kawałki taśmy filmowej, która pozwala nam przenieść się na kolejny poziom poprzez teleport. Co jakiś czas zdobywamy również fragmenty notatnika, które odkrywają przed nami historię człowieka imieniem Vigo, który nas uwięził. Dowiadujemy się z niego między innymi, że od dziecięcych lat fascynował się filmem chcąc stale udoskonalać swój warsztat. Prawdopodobnie jesteśmy w jednym z jego eksperymentów przemierzając tę przedziwną krainę, ale czy jesteśmy tam sami?

Brak alternatywnego tekstu dla tego zdjęcia

Tym co wciąga w grze Ignatius jest niepowtarzalny, mroczny klimat, a także nastrojowa muzyka, która po pewnym czasie wprowadza nas w pewnego rodzaju trans. Dzięki temu, możemy przeżywać przygodę wraz ze swoim bohaterem. Ponadto, w grze znajdziemy elementy nawiązujące do klasyków filmu grozy! Na swojej drodze zobaczymy niejednokrotnie głowę Frankensteina czy spotkamy się oko w oko ze śpiącym Draculą. Jest to niewątpliwie miły ukłon w stronę mistrzów kinematografii, którzy na zawsze zapisali się na kartach historii filmu grozy. W grze pojawiają się elementy starych maszyn, dźwignie oraz przełączniki, które nadają dodatkowy steampunkowy charakter. 

Brak alternatywnego tekstu dla tego zdjęcia

Gra Ignatius sprawdzi się idealnie, jeśli szukamy chwilowej odskoczni od życia codziennego, która nie jest napakowana zewsząd nadmiernymi scenami akcji. Świetnie oddaje ona klimat starych filmów, gdzie wszystko było bardziej slow. 

Grę możemy zakupić pod tym linkiem: https://store.steampowered.com/app/1457710/Ignatius/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post

Mediaklub.pl – co to takiego?

Next Post

Jakie są obecnie trendy na rynku gamingowym?

Related Posts